Fotogaleria

19. maja 2023 r. Eliza Szambelan i Nikola Jarosz wzięły udział w Nocy Chemików na  UMCS. Po raz pierwszy na UMCS Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zorganizowała „Noc Chemików 2023”. Szybko dokonaliśmy wyboru warsztatów i pokazów i po zarejestrowaniu się wybraliśmy:„Zainteresuj się chemią” – warsztat w Zakładzie Chemii Nieorganicznej „Inżynieria światłowodowa – w Zakładzie Światłowodów „Czy czarne zawsze jest czarne?” – w Zakładzie Chemii Organicznej„Światło w reakcji chemicznej” – pokazy doświadczeń chemicznych „Kolorowo mi, czyli każdy osad ma inny kolor” – warsztat laboratoryjny.Od godziny 16 do 21 bardzo intensywnie spędziliśmy czas na wymienionych zajęciach, a na zakończenie pokazów studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Chemików Alkahest zorganizowali quiz na platformie Kahoot. Wśród biorących udział w quizie najlepiej zaprezentowała się nasza uczennica Eliza, która zdecydowanie wygrała rywalizację.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom W dniu 11
maja 2017 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się miła uroczystość. Dwaj uczniowie Gminy Krasnystaw znaleźli się w gronie tych, którzy otrzymali z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk nagrody i dyplomy za uzyskanie tytułu laureata w konkursie chemicznym.
Tytuł laureata w tym roku uzyskał Norbert Kaluźniak z naszego gimnazjum i Karol Chudziak z Gimnazjum Nr 5 w Krupem. Opiekunem obu uczniów jest Zbigniew Rzemieniuk.
W czasie uroczystości okazało się, że, Zbigniew Rzemieniuk to jedyny nauczyciel, którego uczniowie wywodzą się z dwóch różnych szkół.Uczniom i
ich opiekunowi towarzyszyli dyrektorzy z naszego gimnazjum Małgorzata Policha i z gimnazjum w Krupem Henryk Długosz. Uroczystość odbywała się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w auli Centrum Transferu Wiedzy i zgromadziła laureatów tegorocznych
konkursów, nauczycieli - opiekunów uczniów, dyrektorów szkół oraz rodziny laureatów.

W dniu 8 czerwca 2018 zorganizowliśmy turniej o mniejszym zasięgu - Powiatowy Turniej Chemiczny dla uczniów szkół powiatu krasnostawskiego.
W dniu 8 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie odbył się I Powiatowy Turniej Chemiczny dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Patronat nad turniejem objęli: Sekcja Dydaktyki Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Przewodniczący Rady Powiatu i Burmistrz Krasnegostawu. W Turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn składających się z uczniów klas7, II gimnazjum i III gimnazjum.

W czasie dni otwartych szkoły uczniowie przeprowadzili pokazy dla przedszkolaków.
29. marca 2017 r.

Stypendium Lubelskie w roku szkolny otrzymali: Joanna Daniluk z kl. II z Gimnazjum Nr 5 w Krupem, Jakub Walczyński z kl. IIb i Norbert Kaluźniak z Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej.
19. grudnia 2016 r.

Uczniowie z Klubu Młodych Odkrywców „Chemicy” wzięli udział w „DniuMłodych Naukowców” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Depułtyczach.
19. maja 2016 r.

17 uczniów z Gimnazjum Nr 5 w Krupem i 27 uczniów z Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej wyjechało do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie pracowali w trzech różnych laboratoriach. W laboratorium chemicznym uczestniczyli w zajęciach: „Prąd w plastiku”, w laboratorium fizycznym w zajęciach: „Termowizjonerzy” a w pracowni robotycznej w zajęciach: „Ramię w ramię”. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych gimnazjalistów. Potem krótka regeneracja sił na obiedzie i wizyta planetarium na prezentacji 3D pt. „Trzeci wymiar życia”. Opiekunami wycieczki byli: Dorota Kostecka-Marchewa, Małgorzata i Zbigniew Rzemieniukowie. Poniżej fotorelacja z zajęć.
10. luty 2016 r. 

Zajęcia dla uczniów z SP w Jaślikowie. Zajęcia i piokazy przygotowywali: Julia Ilnicka i Aleksandra Rękas z klasy. II oraz Weronika Panas i Bartosz Bańka z klasy IIIa.
24. marca 2015 r.

III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy w II LO im. C.K. Norwida, w którym nasza drużyna w składzie: Julia Ilnicka, Weronika Panas i Bartosz Bańka zajęła II miejsce.
20. marca 2015 r.

W czasie zajęć KMO.
07. marca 2015 r. 

30 uczniów wzięło udział w wycieczce, której głównym celem było Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Najpierw jednak zwiedziliśmy Sandomierz, w którym odbyliśmy spacer pięknym o tej porze roku wąwozem Królowej Jadwigi i starówce sandomierskiej i wizyta w Zbrojowni.
28 października 2014 r.

Odwiedziliśmy Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych Kras-Eko sp. z o.o. Po terenie składowiska oprowadzał nas prezes Robert Poniedziałek. W wycieczce brała udział klasa II.
01. października 2014 r.

Uczniowie biorący udział w projekcie „Mam możliwości - chcę mieć szansę” wyjechali na pokazy chemiczne organizowane na Wydziale Chemii UMCS, a byli to: Julia Ilnicka, Aleksandra Rękas, Agnieszka Górna, Łukasz Czerniak, Monika Mazur, Ewelina Chmielewska i Paulina Żołnacz
14. marca 2014 r.

Wycieczka do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik oraz do Zamku Królewskiego i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.
W wycieczce wzięło udział 45 uczniów z Gimnazjum w Siennicy Nadolnej i Krupem.
26 listopada 2013 r.

Zajęcia ChemIQ w UMCS Lublin. Ostatnie zajęcia. 
26. czerwca 2013 r. 

Orlen pokazy.
24. października 2011 r.

ChemIQ UMCS.
17. marca 2012 r.

Centrum Nauki Kopernik.
29. kwietnia 2012 r.

Zdjęcia z wycieczki do Cukrowni „Krasnystaw”.
24. października 2012 r.

ChemIQ - z galerii użytkownika ChemIQ.
01. grudnia 2012 r.

ChemIQ UMCS.
23. marca 2013 r.

ChemIQ UMCS.
18. czerwca 2011 r.

II Regionalny Turniej Chemiczny - finał.
09. czerwca 2011 r.

ChemiIQ UMCS.
11. marca 2011 r. 

Pokazy z fizyki w UMCS.
27. września 2010 r.

Wycieczka do Cukrowni „Krasnystaw”.
04. listopada 2010 r.

Pokazy z chemii w UMCS.
16. listopada 2009 r.
27. maja 2027 r. kilku uczniów z naszej szkoły, w tym 1 uczennica z Ukrainy z naszego KMO wzięło udział w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczny Piknik odbywał się na terenie Stadionu Narodowego.

21. maja 2022 r. kilku uczniów z naszej szkoły, w tym 2 uczniów z Ukrainy z naszego KMO wzięło udział w 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczny Piknik odbywał się na terenie Centrum Nauki Kopernik.

W dniu 14 czerwca 2018 r. po 2 uczniów ze szkół z SP w Siennicy Nadolnej i SP Nr 1 w Krasnymstawie, wzięło udział w warsztatach chemicznych organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W zajęciach wzięli udział: Anna Olech z III kl. gimnazjum oraz Dominik Wójtowicz z kl. VIII z Siennicy Nadolnej oraz Jagoda Sobstyl i Julia Zakrzewska z VIII kl. ze SP Nr 1 w Krasnymstawie.

W dniu 21. listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie odbył sie festiwal Nauki pod hasłem „Będzie się działo”. W czasie festiwalu uczniowie III klasy gimnazjum przeprowadzili pokazy doświadczeń chemicznych.

W dniach 11-16 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Uniwersytet Warszawski i Polskie Towarzystwo Chemiczne „I Ty możesz zostać Olimpijczykiem”. Z naszej szkoły uczestniczyli: Anna Olech, Jakub Walczyński i Łukasz Zduńczuk a z gimnazjum w Krupem Joanna Daniluk. W zajęciach
uczestniczyli także uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Krasnymstawie: Julia Miszczak, Julia Saran,Maciej Stańczuk i Jakub Włodarczyk.

W dniu 22 czerwca 2017 r. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie laureatów konkursów z Wójtem Gminy Krasnystaw Januszem Korczyńskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele sprawujący nad nimi opiekę oraz dyrektorzy szkół: Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej Małgorzata Policha, Nr 5 w Krupem Henryk Długosz i Nr 3 w Krasnymstawie Danuta Bąk. Wśród 5 uczniów dwaj to laureaci konkursu chemicznego: Norbert Kaluźniak i Karol Chudziak. Nauczyciele otrzymali podziękowania, uczniowie gratulacje i upominki rzeczowe.

W Dniu Otwartym UMCS w Lublinie wzięło udział 7 uczniów: 4 uczniów z Gimnazjum Nr 1 i 3 z Gimnazjum Nr 5 w Krupem.
24. marca 2017 r.

X Pokazy chemiczne.
16. czerwca 2016 r.

Pokazy dla przedszkola w Siennicy Nadolnej.
26. kwietnia 2016 r.

W czasie zajęć KMO - przygotowanie zajęć dla uczniów z SP w Jaślikowie.
21. marca 2015 r.

Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 i Nr 5 uczestniczyli w Dniu Otwartym UMCS.
13. marca 2015 r. 

Uuczniowie klasy II biorący udział w projekcie edukacyjnym „Wod@ wyjątkowy związek chemiczny” zwiedzali zakład uzdatniania wody oraz oczyszczalnię ścieków w krasnymstawie.
11. grudnia 2014 r.

Uczniowie klas III i 2 uczniów klasy II zwiedzali cukrownię.  
16. października 2014 r.

Wycieczka do huty szkła w Dubecznie. Mieliśmy okazję zobaczyć w jaki sposób produkuje się wyroby ze szkła, kieliszki, świeczniki itp. Obok zdjęcia i krótki filmik. Składamy podziękowania panu, który nas oprowadzał po hucie oraz właścicielowi huty panu Tadeuszowi Wrześniakowi.
10. czerwca 2014 r.

Pokazy dla Przedszkola w Siennicy Nadolnej.
04. lutego 2014 r.

„Chemiczny Dzień” w Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej.
25. października 2013 r.

Zajęcia ChemIQ w UMCS Lublin.
08. czerwca 2013 r. 

Zajęcia ChemIQ w UMCS Lublin. Wykład prof. Jacka Goworka, pokazy z chemii dr Iwan i mgr Rusinek, wykład prof. Zofii Rusinek.
12. stycznia 2013 r. 

ChemIQ UMCS.
01. grudnia 2012 r.

ChemIQ UMCS.
19. maja 2012 r.

PWSZ Chełm.
24. marca 2012 r.

ChemIQ UMCS.
26. listopada 2011 r.

Pokazy chemiczne w UMCS.
27. września 2011 r.

Wycieczka rowerowa do Barańca.
17. czerwca 2011 r.

ChemIQ UMCS.
09. kwietnia 2011 r.

ChemIQ UMCS.
27. listopada 2010 r.

Pokazy chemiczne w UMCS w Lublinie.
17. stycznia 2011 r.

Wycieczki do Cukrowni „Krasnystaw”.
19. listopada 2009 r.
Kreator www - przetestuj za darmo